Programul slujbelor

apus de soare la Closca, 20 apr 2015

PROGRAMUL  SLUJBELOR

DUMINICĂ:

5.30 – 7.00: Pravila de dimineață în biserică

7 – 9.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasul I

9.30 – 11.30: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

19.00: Pavecernița mică

 

LUNI:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

19.00: Pavecernița mică

 

MARȚI:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

19.00: Pavecernița mică

MIERCURI: 

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

19.00: Pavecernița mică

 

JOI:

 4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

19.00: Pavecernița mică

 

VINERI:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

19.30 – 22: Taina Sfântului Maslu. Predică. Venerarea sfintelor moaște. Rugăciuni de dezlegare și la toată trebuința. Pavecernița mică.

 

 SAMBATA:

 4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

19.00: Pavecernița mică

 

 

PROGRAMUL  SLUJBELOR

ÎN SĂPTĂMÂNA  11 – 17  OCTOMBRIE 2015

 

DUMINICĂ, 11 octombrie:

7 – 9.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

9.30 – 11.30: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

 

LUNI, 12 octombrie:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

 

MARȚI, 13 octombrie:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia mică

22.00 – 24.00: PRIVEGHERE DE TOATĂ NOAPTEA (I) – Vecernia Mare cu Litie

                                               

MIERCURI,14 octombrie: 

00.00 – 6.00: PRIVEGHERE DE TOATĂ NOAPTEA (II) – Utrenia, Ceasul I, Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur și Trisaghion pentru cei adormiți

12.00: Ceasurile III și VI și Acatistul Sfintei Cuvioase Parascheva

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

 

JOI, 15 octombrie:

 4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

 

VINERI, 16 octombrie:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

19.30 – 22: Taina Sfântului Maslu și rugăciuni de dezlegare și la toată trebuința.

 

 SAMBATA, 17 octombrie:

 

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

16 – 17: Ceasul 9 și Vecernia.

 

 

Notă: Pavecernița Mică se oficiază în trapeză, imediat după cină.

 

 

PROGRAMUL  SLUJBELOR

ÎN SĂPTĂMÂNA  4 – 10  OCTOMBRIE 2015

 

DUMINICĂ, 4 octombrie:

7 – 9.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

9.30 – 11.30: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

LUNI, 5 octombrie:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

MARȚI, 6 octombrie:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

                                               

MIERCURI, 7 octombrie: 

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

JOI, 8 octombrie:

 4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

VINERI, 9 octombrie:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

19.30 – 22: Taina Sfântului Maslu și rugăciuni de dezlegare și la toată trebuința.

 

 SAMBATA, 10 octombrie:

 

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

 

Notă: Pavecernița Mică se oficiază în trapeză, imediat după cină.

PROGRAMUL  SLUJBELOR

ÎN SĂPTĂMÂNA  27  SEPTEMBRIE – 3  OCTOMBRIE 2015

 

DUMINICĂ, 27 septembrie:

7 – 9.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

9.30 – 11.30: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

LUNI, 28 septembrie:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

MARȚI, 29 septembrie:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

                                               

MIERCURI, 30 septembrie: 

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

JOI, 1 octombrie:

 4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

VINERI, 2 octombrie:

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

19.30 – 22: Taina Sfântului Maslu și rugăciuni de dezlegare și la toată trebuința.

 

 SAMBATA, 3 octombrie:

 

4.00 – 6.30: Miezonoptica, Utrenia și Ceasurile

6.30 – 8.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie a Sfântului Ioan Gură de Aur

și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

 

Notă: Pavecernița Mică se oficiază în trapeză, imediat după cină.

 

PROGRAMUL  SLUJBELOR

ÎN SĂPTĂMÂNA  17 – 23  FEBRUARIE 2014

 

LUNI, 17  februarie:

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3, 6 şi Acatistul zilei.

9.30 – 11: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

 

MARȚI, 18 februarie :

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3, 6 şi Acatistul zilei.

9.30 – 11: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

                                              

MIERCURI, 19 februarie:

 

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3, 6, Obednita si Acatistul zilei

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

JOI, 20 februarie:

 

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3, 6, Obednita si Acatistul zilei

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

VINERI, 21 februarie:

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3, 6 şi Acatistul zilei.

9.30 – 11: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

19.30 – 22: Taina Sfântului Maslu, predică, molitvele Sfântului Ioan Gură de Aur şi parastas.

 

 SAMBATA, 22 februarie:

 

7 – 9.30: Utrenia şi Ceasurile 1, 3, 6 şi Acatistul zilei.

9.30 – 12.00: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și slujbe de pomenire pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

 DUMINICA, 23 februarie:

 

7.30 – 9.30: Utrenia și Ceasurile

9.30 – 12: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, predică şi Paraclisul Sfântului Ioan Botezătorul.

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

Notă: Miezonoptica se săvârsește zilnic în chilii, iar Pavecernița Mică în trapeză, imediat după cină.

PROGRAMUL SLUJBELOR

ÎN SĂPTĂMÂNA 3 – 9 FEBRUARIE 2014

LUNI, 3 februarie:

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3 și 6 și Obednița.

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

MARȚI, 4 februarie :

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3 și 6 și Obednița.

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

MIERCURI, 5 februarie:

7 – 9.30: Utrenia și Ceasurile 1, 3 și 6.

9.30 – 11: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

JOI, 6 februarie:

7.30 – 9.30: Utrenia și Ceasurile

9.30 – 12.30: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie și Trisaghion pentru cei adormiți

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

VINERI, 7 februarie:

7 – 9.30: Utrenia și Ceasurile 1, 3 și 6 și Obednița.

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

SAMBATA, 8 februarie:

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3, 6 și Obednița.

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

DUMINICA, 9 februarie:

7.30 – 9.30: Utrenia și Ceasurile

9.30 – 12: Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie

17 – 18: Ceasul 9 și Vecernia.

 

Notă: Miezonoptica se săvârsește zilnic în chilii, iar Pavecernița Mică în trapeză, imediat după cină.

PROGRAMUL SLUJBELOR

        IN SAPTAMANA 26 IANUARIE – 1 FEBRUARIE 2014      

 

 

DUMINICA, 26 ianuarie:

7.30 – 9.30: Utrenia si Ceasurile

9.30 – 12.30: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, predica, paraclisul Sfantului Gheorghe si rugaciuni de dezlegare si la toata cererea.

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

LUNI, 27 ianuarie:

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3 si 6 si Obednita.

9.30 – 11: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie si Trisaghion pentru cei adormiti

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

MARTI, 28 ianuarie:

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3 si 6 si Obednita.

9.30 – 11: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie si Trisaghion pentru cei adormiti

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

MIERCURI, 29 ianuarie:

7 – 9.30: Utrenia si Ceasurile 1, 3 si 6.

9.30 – 11: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie si Trisaghion pentru cei adormiti

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

JOI, 30 ianuarie: SFINTII TREI IERARHI VASILE, GRIGORIE SI IOAN

7.30 – 9.30: Utrenia si Ceasurile

9.30 – 12.30: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie, predica si rugaciuni de dezlegare si la toata cererea.

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

VINERI, 31 ianuarie:

7 – 9.30: Utrenia si Ceasurile 1, 3 si 6.

9.30 – 11: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie si Trisaghion pentru cei adormiti.

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

19.30 – 22: Taina Sfantului Maslu, predica si rugaciuni de dezlegare si la toata cererea

 

SAMBATA, 1 februarie:                            

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3, 6 si Obednita.

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

Nota: Miezonoptica se savarseste zilnic in chilii, iar Pavecernita Mica in trapeza, imediat dupa cina.

PROGRAMUL SLUJBELOR   IN SAPTAMANA 19 – 25 IANUARIE 2014                  

 

SAMBATA, 18 ianuarie 2014, la orele 16: Ceasul 9 si Vecernia Mica, Cina si Pavecernita Mica.

 

SAMBATA seara (orele 22) SPRE DUMINICA (orele 6, dimineata):

PRIVEGHERE DE TOATA NOAPTEA

(Vecernia Mare cu Litie, Utrenia, Ceasul I si Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie)

 

DUMINICA, 19 ianuarie:

11 – 12: Ceasurile 3 si 6.

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

LUNI, 20 ianuarie:

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3 si 6 si Obednita.

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

MARTI, 21 ianuarie:

7 – 9.30: Utrenia, Ceasurile 1, 3 si 6 si Obednita.

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

MIERCURI, 22 ianuarie:

7 – 9.30: Utrenia si Ceasurile 1, 3 si 6.

9.30 – 11: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie si Trisaghion pentru cei adormiti

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

JOI, 23 ianuarie:

7 – 9.30: Utrenia si Ceasurile 1, 3 si 6.

9.30 – 11: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie si Trisaghion pentru cei adormiti

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

VINERI, 24 ianuarie:

7 – 9.30: Utrenia si Ceasurile 1, 3 si 6.

9.30 – 11: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie si Trisaghion pentru cei adormiti.

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

19.30 – 21.30: Taina Sfantului Maslu

 

SAMBATA, 25 ianuarie:                              

7 – 9.30: Utrenia si Ceasurile 1, 3 si 6.

9.30 – 11: Sfanta si Dumnezeiasca Liturghie si slujbe de pomenire pentru cei adormiti.

17 – 18: Ceasul 9 si Vecernia.

 

Nota: Miezonoptica se savarseste zilnic in chilii, iar Pavecernita Mica in trapeza, imediat dupa cina.

 

 

 

O părere la “Programul slujbelor

Lasă un răspuns către Vasilica Voinescu Anulează răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete și atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>